Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Na rýmařovské lezecké stěně se během roku pořádají dva větší závody. Moravskoslezský gekon a Rýmařovský gibon. Druhý jmenovaný je koncipován spíše pro začínající lezce a jako motivace pro děti kteří ze stěnou nemají moc velké zkušenosti. Každý rok se tento závod pořádá těsně před Vánoci. I loni tomu nebylo jinak a během 14 denního rozvolnění za dodržení opatření v rámci pandemie covid 19, se na lezecké stěně během 14 dnů vystřídalo celkem 44 závodníků.

Středisko volného času Rýmařov ve spolupráci se Ski klubem RD Rýmařov pořádalo v pátek 12. června koloběžkové závody pro děti. Soutěžní klání se původně mělo uskutečnit o týden dříve, kvůli nepříznivému počasí však bylo přesunuto. V náhradním termínu se počasí vydařilo a děti si tak mohly soupeření o první příčky náležitě užít.

Letos byla pro závodníky pozměněna a dá se říct podle ohlasu aktérů krásná a zajímavá trať závodu, která vede z Femmichovy zahrady přes vysílač na Kamennou horu známou jako Čertův kámen. V 11 hodin tedy vyrazilo 47 závodníků na 12,2 km dlouhou trasu. Po úvodním kolečku v areálu Flemmichovy zahrady se jako obvykle na čelo dostali známé osobnosti z celého seriálu jako je Pavel Dvořák, Ondra Horák, nebo domácí Irena Ambrožová. Na závod také zavítali běžci z Polska, kteří atakovali stupně vítězů.

29. 2. 2020 SVČ Rýmařov a Kamarádi pro děti připravili typický maškarní karneval s písničkami, soutěžemi, tancem i zpěvem soutěžících dětí, z nichž si každé odneslo nějakou cenu. Během programu se představila skupina orientálního tance Anniya SVČ Rýmařov

Jako každý rok i letos byl na měsíc září naplánován cyklistický přebor pro děti z MŠ a ZŠ.

Bohužel v druhé polovině září panovalo venku velmi nepříznivé počasí. Z 25.9. kdy opravdu celý den pršelo byl závod přesunut na pondělí 28.9. Ale i v tento den bylo pošmourno chladno s mírným deštěm. Naštěstí na závod pršet přestalo a na start se postavilo 20 malých odvážných závodníků.

25.1. vyrazilo 8 dětí na závody du Šumperku "Šumperský kýbl" Obtížnost letošních tras byla letos dost podhodnocena a skoro u  všech dětí rozhodovaly až časy v lezení na rychlost. Tu naše děti moc nemilují a často rozhodovalo pár setin.

Na konci školního roku 2020 využily nejmenší dětí z lezeckého kroužku pěkného počasí a vyrazily na skály do Morávky na cvičnou skálu "Antoníček"