Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Na rýmařovské lezecké stěně se během roku pořádají dva větší závody. Moravskoslezský gekon a Rýmařovský gibon. Druhý jmenovaný je koncipován spíše pro začínající lezce a jako motivace pro děti kteří ze stěnou nemají moc velké zkušenosti. Každý rok se tento závod pořádá těsně před Vánoci. I loni tomu nebylo jinak a během 14 denního rozvolnění za dodržení opatření v rámci pandemie covid 19, se na lezecké stěně během 14 dnů vystřídalo celkem 44 závodníků.

Letos díky výrazně pozměněné organizaci byly pro děti nachystány pouze cesty na obtížnost a závodníci byly podle věku rozděleny do 5 kategorií. Nejmladším závodníkům byly pouze 4 roky.

V kategorii 4-5 let dívky po cestách nejvíce bodů nasbírala Meda Pánková a mezi kluky Kryštof Benčík, Kategorii 6-7 let dívky vyhrála Adélka Valová a kluky Viktor Martinka.

8-10 dívky 1. Barbora Valová, kluci 1. místo Felix Pánek, 11-13 let dívky 1. místo Viktorka Kyjáková, 11-13. let kluci 1. místo Matěj Fryblík, 14 – 16 let dívky 1. místo Anna Vincourková, 11-16 let kluci 1. místo Šimon Nádvorník. Kompletní výsledky naleznete na www.gibon.svcrymarov.cz

Děkujeme Městu Rýmařov za finanční podporu závodů a Středisku volného času Rýmařov za organizaci v této nelehké situaci.