Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

29.4. se uskutečnilo na Janovickém zámku "Pálení čarodějnic". Na programu se podílelo i Středisko volného času a pro návštěvníky si kromě her  přichystalo loutkovou pohádku, O čarodějnici Kordule.

Po stopách dýňových světýlek se v neděli 30. října vydalo bez mála sto smrtelníků i strašidel.

V dubnu a v květnu letošního roku se uskutečnila další část projektu Dědictví našich předků, jehož aktivity jsou spolufinancovány z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd.

Dětské cyklo závody ve Staré Vsi

V pátek dvacátého května se ve Staré Vsi uskutečnily tradiční dětské koloběžkové závody. Krásné počasí přilákalo celkem 55 závodníků. Kompletní výsledky naleznete zde:

3.9. v rámci Dřevařských, lesnických a mysliveckých dnů kromě jiného SVČ připravilo "Hry bez hranic" pro 4 družstva z ČR a 4 z Polského Ozimku. Celkem se osmi netradičních disciplín zúčastnilo 40 dětí. Dětí které nesoutěžily, si mohly disciplíny vyzkoušet po závodě.

Sobota 2.4. byla pro 6 dětí z Rýmařova opět v závodním duchu. Tentokrát na trochu netradiční závody v lezecké všestrannosti si zajely do Šumperku. Na závodníky čekalo, lezení na rychlost, obtížnost, slaňování, prusíkování nebo vázání uzlů. Všechny disciplíny absolvovaly děti ve dvojicích. Nejlépe se vedlo bratrům Petrekovým kteří v kategorii skončili na 3 místě. Těsně pod nimi další rýmařovská dvojice děvčat.

Tj Horal Rýmařov si pro mladé lezce ze SVČ připravil "nácvik bezpečnosti na skalách" Děti si vyzkoušeli zachycení pádu prvolezce, zopakovali si prusíkování ...

V sobotu 26.3. si zajelo pět rýmařovských lezců na závody do Chocně, kde na ně čekaly dvě cesty na obtížnost, dvě na rychlost a dva bouldery. I když si pohár za první místo odnesla jen Adélka Valová, pro všechny to byla velká zkušenost a pro některé první se závoděním na cizí vysoké stěně plné velkých převisů.

Na programu "Otevírání zámecké sezóny v Janovického zámku" se podílelo i SVČ. Pro děti si kromě jiného připravilo loutkovou pohádku a procházku pohádkovým lesem.

Jeden z posledních lezeckých kroužků ve školním roce 2022 se uskutečnil na ferratách v Ludvíkově.

9. 2. 2022 se uskutečnil na velkém sále Střediska volného času NERF turnaj. Celkem se zápasu zúčastnilo osm tříčlenných družstev. 

Ve dnech 3.-5. června 2022 proběhla druhá část sportovního projektu Společné zážitky nás sbližují, jehož aktivity jsou spolufinancovány z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd.
Projekt In-line bruslení byl zaměřen na zdokonalení bruslařských a pohybových dovedností dětí.