Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Loading Theme Customizer. Please wait...

Poslední závodní zastávku mimo Rýmařov v roce 2022 si devět rýmařovských lezců udělalo v Ústí nad Orlicí na Monkey cupu. V nejmladší kategorii se opět nejlépe vedlo Adélce Valové, která vyhrála a třetí skončila Meda Pánková. Adélka si prvním místem zaručila celkové vítězství v seriálu za rok 2022.

Jeden z posledních lezeckých kroužků ve školním roce 2022 se uskutečnil na ferratách v Ludvíkově.

Aby toho lezci neměli málo, tak si koncem listopadu zajeli do Lipníku. Tyto závody jsou u dětí velmi oblíbené, protože nemusí do školy a celková obtížnost závodu je trochu lehčí. Na závody se rozhodlo jet celkem 12 lezců. V nejmladší kategorii obsadila opět druhé místo Adélka Valová, a těsně za ní na třetím místě skončila Meda Pánková, pro kterou to byly první závody a zkušenost na jiné stěně.

Ve dnech 3.-5. června 2022 proběhla druhá část sportovního projektu Společné zážitky nás sbližují, jehož aktivity jsou spolufinancovány z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd.
Projekt In-line bruslení byl zaměřen na zdokonalení bruslařských a pohybových dovedností dětí.

Další závodní lezecká zastávka se uskutečnila již v hojnějším počtu v Lanškrouně na Monkey cupu. Aélka Valová opět vybojovala druhé místo, Jeremiáš Peterek  a Adam Nikolov 4, Barbora Valová 5, žluté barvy ještě hájily Amálka Vaštíková, Stela Filipová a Nátálka Trličíková, (pro Stelču či Natálku to byly první zkušenosti se závoděním).  Mezi kluky ještě lezly Eliáš Peterek a brácha Tadeáš Peterek který poprvé na závodech "tahal" lano a nelezl top rope.

29.4. se uskutečnilo na Janovickém zámku "Pálení čarodějnic". Na programu se podílelo i Středisko volného času a pro návštěvníky si kromě her  přichystalo loutkovou pohádku, O čarodějnici Kordule.

V dubnu a v květnu letošního roku se uskutečnila další část projektu Dědictví našich předků, jehož aktivity jsou spolufinancovány z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd.

Po stopách dýňových světýlek se v neděli 30. října vydalo bez mála sto smrtelníků i strašidel.

V pátek dvacátého května se ve Staré Vsi uskutečnily tradiční dětské koloběžkové závody. Krásné počasí přilákalo celkem 55 závodníků. Kompletní výsledky naleznete zde:

Dětské cyklo závody ve Staré Vsi

Sobota 2.4. byla pro 6 dětí z Rýmařova opět v závodním duchu. Tentokrát na trochu netradiční závody v lezecké všestrannosti si zajely do Šumperku. Na závodníky čekalo, lezení na rychlost, obtížnost, slaňování, prusíkování nebo vázání uzlů. Všechny disciplíny absolvovaly děti ve dvojicích. Nejlépe se vedlo bratrům Petrekovým kteří v kategorii skončili na 3 místě. Těsně pod nimi další rýmařovská dvojice děvčat, Anny Fryblíkové a Barbory Valové.

3.9. v rámci Dřevařských, lesnických a mysliveckých dnů kromě jiného SVČ připravilo "Hry bez hranic" pro 4 družstva z ČR a 4 z Polského Ozimku. Celkem se osmi netradičních disciplín zúčastnilo 40 dětí. Dětí které nesoutěžily, si mohly disciplíny vyzkoušet po závodě.

V sobotu 26.3. si zajelo pět rýmařovských lezců na závody do Chocně, kde na ně čekaly dvě cesty na obtížnost, dvě na rychlost a dva bouldery. I když si pohár za první místo odnesla jen Adélka Valová, pro všechny to byla velká zkušenost a pro některé první se závoděním na cizí vysoké stěně plné velkých převisů.

Tj Horal Rýmařov si pro mladé lezce ze SVČ připravil "nácvik bezpečnosti na skalách" Děti si vyzkoušely zachycení pádu prvolezce, zopakovaly si prusíkování atd.

Na programu "Otevírání zámecké sezóny v Janovického zámku" se podílelo i SVČ. Pro děti si kromě jiného připravilo loutkovou pohádku a procházku pohádkovým lesem.

9. 2. 2022 se uskutečnil na velkém sále Střediska volného času NERF turnaj. Celkem se zápasu zúčastnilo osm tříčlenných družstev.