Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Jako každý rok i letos byl na měsíc září naplánován cyklistický přebor pro děti z MŠ a ZŠ.

Bohužel v druhé polovině září panovalo venku velmi nepříznivé počasí. Z 25.9. kdy opravdu celý den pršelo byl závod přesunut na pondělí 28.9. Ale i v tento den bylo pošmourno chladno s mírným deštěm. Naštěstí na závod pršet přestalo a na start se postavilo 20 malých odvážných závodníků.

V nejmladší kategorii do 3 let 300m dlouhou trať nejrychleji zvládla projet Eliška Larišová, před Terezkou Hansliánovou.V kategorii 4-5 let se na start postavila jediná Adélka Valová. Mezi kluky zvítězil Vítězslav Šopík před Vítkem Sedláčkem. Kategorie 6-7 byla zaplněna pouze v dívčí kategorii kterou organizátoři rozdělili na kat. 6 let kde nejrychleji kilometrovou trať zvládla Kačka Sedláčková, druhá skončila Ema Štěpaníková, třetí Barbora Gromusová, V kategorii 7 let dojela první Lucinka Valová před Magdalénou Šopíkovou. Kategorie 8-9 let se vydala na trať dlouhou 1700m z toho 2 kola absolvovali v terénu, který byl zpestřen podmáčenou tratí po předchozích deštích. V dívčí kategorii byla nejrychlejší Anna Fryblíková, druhá Ellen Joy Lemstrová a třetí Barbora Valová. Mezi kluky vyhrál Matyáš Svoboda před Vojtou Kroutilem. V kategorii 10–12 let dívky na trať dlouhou cca 2,5km vyrazila pouze Rozálie Svobodová. I tak se ale srdnatě prala s dvěma kluky. První skončil Filip Krečmer a Druhý Jakub Barusel.

Všem dětem patří veliký obdiv že do závodu nastoupily a zvládly jej i za podmínek které jim podzimní počasí připravilo.

Děkujeme Městu Rýmařov které závody finančně podpořilo, Středisku volného času Rýmařov, obci Stará Ves za vypůjčení prostor kulturního domu.

Kompletní výsledky naleznete na www.cyklo.svcrymarov.cz