Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

V dubnu a v květnu letošního roku se uskutečnila další část projektu Dědictví našich předků, jehož aktivity jsou spolufinancovány z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd.

Ve dnech 26.-28. dubna 2022 navštívili Rýmařovští senioři Ozimek, aby se zde setkali jako Sportovní senioři. První den byl věnován integračním aktivitám a tanci, vše se společnou tematikou cirkusové manéže. Ve středu přálo účastníkům projektu počasí a mohl se uskutečnit výlet kolem Turavských jezer a relaxační cvičení na pláži.

Krásný den byl zakončen společenským večerem s hudbou a tancem pod heslem Pohyb je život, pohyb v tanci je život s potěšením. Ve čtvrtek dopoledne se pod vedením zkušeného lektora všichni naučili správně chodit s holemi pro nordic walking a vydali se na malou procházku kolem jezera.

Navazující dvoudenní setkání v Rýmařově se uskutečnilo 12.-13. května 2022 jako Jarní workshop seniorů. Ve čtvrtek po celý den probíhaly v dílnách Střediska volného času Rýmařov workshopy ručních prací, na kterých si senioři vyrobili například korálkové ozdoby do oken, tisk z koláže nebo originální kachle. Lektorka cvičení zaměřeného na seniory využila slunečného počasí a aktivita Ve zdravém těle zdravý duch se odehrála ve Flemmichově zahradě, kde si mohli senioři vyzkoušet i venkovní cvičební stroje. Pátek prožili účastníci projektu v Krnově – na Cvilíně navštívili rozhlednu a kostel Panny Marie Sedmibolestné. Zlatým hřebem programu pak byla VIP prohlídka centra města a krnovské synagogy s výkladem a ochutnávkou košer pokrmů a vín.
Projekt Dědictví našich předků ještě nekončí, jeho poslední aktivitou bude společné setkání v Ozimku, které je naplánováno na září letošního roku.